Czy bezpieczne jest spożywanie potraw z takim mięsem?

Witam, Jestem w 12 tygodniu ciąży. Pierwsza ciąże straciłam w 24 tygodniu. Okazało się że to byłaś jakaś bakteria. Przez sytuację ktora teraz mamy w Polsce teściowa zamroziła większość ilosc mięsa mielonego oraz pierś z kurczaka. Nie które są już po terminie. Zastanawiam się teraz czy moge i jest bezpieczne spożywanie obiadów z takiego mięsa? Będę wdzięczna za odpowiedź Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam, zdecydowanie odradzam spożywanie takiego mięsa. Należy do produktów, które najszybciej się psują i nie tylko nie mają wówczas żadnej wartości odżywczej, ale mogą być bardzo szkodliwe. Proszę również pamiętać, że ciąża to stan szczególnej troski o zdrowie i dobro swoje oraz swojego nienarodzonego dziecka. Dieta ma bezpośredni wpływ na rozwój płodu i powinna być zaplanowana pod kątem wartości odżywczych oraz składników niezbędnych do prawidłowego rozwoju. Dlatego też nie warto podejmować takiego ryzyka, jakim jest jedzenie przeterminowanego mięsa, zwłaszcza, że kurczak oraz wieprzowina (zakładam, że z niej jest wspomniane przez Panią mięso mielone) są jednak najmniej wartościowe ze wszystkich gatunków mięs. Proszę też pamiętać, że drób, obok ryb, to mięso, które najkrócej może być przechowywane w niskich temperaturach – lepiej zatem spożywać świeże niż odmrażane. Zachęcam do zapoznania się z opinią naszego eksperta odnośnie czasu i temperatury mrożenia mięs, może będzie dla Pani jakąś wskazówką: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przechowywanie-produktow-spozywczych-w-zamrazarce. Na koniec zapraszam do lektury artykułu, dotyczącego spożywania przeterminowanych parówek. Ekspert wyjaśnia w nim, jakie zagrożenie niesie ze sobą jedzenie produktów łatwo psujących się i kto szczególnie bacznie powinien pilnować terminów przydatności do spożycia: https://zywienie.abczdrowie.pl/czy-mozna-jesc-parowki-po-terminie-waznosc-nasz-ekspert-przestrzega. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.