Czy blendowana żywność pozbawiona jest witaminy C?

dzień dobry! mam pytanie - czy blendowanie produktów zabija witaminę C? (podobno utlenianie które ma miejsce podczas blendowania zabija Wit C).

Dzień dobry,

podczas rozdrabniania niewielka ilość tej witaminy ulega zniszczeniu. Zaleca się wypić gotowy sok/ koktajl bezpośrednio po przygotowaniu co zapobiega dalszej utracie składników odżywczych.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga