Czy ból pleców może oznaczać nowotwór?

Witam Od jakiegos czasu odczuwam bol w plecach najpierw byl to odcinek krzyzowy jakby cos poszczyknelo miedzyczasie odczuwalam pobolewania w karku szyi miedzy lopatkami oraz ciezkosc w szyi i przy kregoslupie ledzwiowym.Obecnie mam straszne zaparcia,uczucie pustego parcia na stolec ale ciezko mi sie wyproznic.Ogolnie w ciagu dnia dobrze sie czuje czasami rano jakby mdlosci ale plecy jakos nie bola za to okolo 5 rano budzi mnie jakby bol z tylu w plecach jakby na linii pach tam gdzie zebra nie jest to silny bol ale taki troche przeszywajacy z obu stron.Co to moze byc.Ostatnio naczytalam sie o nowotworze trzustki i jestem cala zestresowana.Dodam jeszcze ze odczuwam drzenie miesni w spoczynku zwlaszcza w roznych partiach ciala ale glownie to sa rece i nogi. KOBIETA 35 LAT

Lek. Wojciech Zygmunt

Bardziej prawdopodobne jest jakiegoś rodzaju zwyrodnienie kręgosłupa. Dolegliwości gastryczne sugerują, aby wykonać USG jamy brzusznej (może wykluczyć patologię trzustki) oraz ewentualną kolonoskopie (po konsultacji z gastroenterologiem). Polecam również kontakt z ortopedą, gdyż takie bóle kręgosłupa, jak powiedziałem wcześniej mogą być wywołane jakiegoś rodzaju patologią kostną. Pozdrawiam i życzę zdrowia.