Czy brak okresu może wynikać z osłabienia organizmu?

W dniu 25 marca powinnam mieć okres, zebrała mi się woda, w sobotę rano bolało podbrzusze ale zamiast krwawienia wystąpiło plamienie, wieczorem bolało mnie podbrzusze i w niedzielę rano było kilka kropel krwii, przez cały dzień nic i dzisiaj z nocy brak. Boli mnie brzuch, miałam też dzisiaj krwawienie z nosa. Z chłopakiem zabezpieczamy się prezerwatywami, nie zsunęła się ani nie pękła ostatnio. Kiedy jestem na studiach praktycznie nie jem bo nie mam czasu, czy to osłabienie organizmu?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jak najbardziej brak menstruacji może wynikać z osłabienia i niedożywienia organizmu. Zanik krwawienia miesiączkowego najlepiej skonsultować z ginekologiem. Konieczna jest również zmiana stylu życia i regularne spożywanie posiłków.

Najprawdopodobniej więc brak okresu w Pani przypadku nie wynika z ewentualnej ciąży – z uwagi na stosowanie zabezpieczenia. Wymaga jednak wizyty u lekarza i zastosowania się do jego zaleceń w celu przywrócenia krwawień miesiączkowych.

Podobne pytania wraz z odpowiedziami naszych specjalistów umieszczamy pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/odchudzanie-a-brak-okresu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jakie-moga-byc-przyczyny-dlugotrwalego-braku-miesiaczki,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/anoreksja-i-zanik-miesiaczki.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.