Czy brak śniadań wpływa na odkładanie się tkanki tłuszczowej?

Witam, ostatnio mam taką przypadłość ze w ogóle nie chce mi się jeść rano, po południu tylko trochę i najwięcej jem na kolację. Czy taki tryb życia wpływa bardzo na odkładanie się tkanki tłuszczowej? Dodam, że w gruncie rzeczy nie przekraczam mojego zapotrzebowania kal, tylko po prostu jakieś 60-70% dziennych kalorii zjadam wieczorem. Zauważyłam tez ze mam ciągle przez to wzdety wielki brzuch ale nie wiem czy przytyłam czy to po prostu resztki w jelitach...

Witam Panią,

Nieregularność posiłków i brak śniadań w bardzo dużym stopniu wpływa na odkładanie się tkanki tłuszczowej. Polecam mój artykuł, w który znajdzie Pani dokładną odpowiedź na swoje pytanie.

http://dietetycy.org.pl/regularnosc-posilkow/

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)

Oprócz ustalenia zapotrzebowania kalorycznego bardzo ważna jest również regularność posiłków. W prawidłowej diecie powinno pojawić się 5 posiłków dziennie - śniadanie zaraz po wstaniu.