Czy brzuch może powiększać się od stresu?

co mi jest?powieksza mi sie brzuch i to od samego dolu.2 tygodnie po stosunku dostalm dziwnego okresu bo jakis ciemny i skapy <MOZLIWE ZE PRZEZ STRES ?> 3 tygodnie po stosunku zrobilam test wyszedl negatywny , kolejne 4 testy robilam kazdy z tyg odstepem i wszytskie negatywne .9 tygodni po stosunku bylam u ginekologa i robil mi usg podbrzusza i powiedzial ze narzady są w porzadku ze nie ma ciazy.To dlaczego powieksza mi sie brzuch tak od samego dolu i wyglada jak ciazowy.kal oddaje z trudnoscia.

Dr Aneta Bednarek

Jeśli ginekolog wykluczył ciążę to możliwe, że przez stres i do tego złą dietę ma Pani problemy z jelitami.
Należałoby przeanalizować co i jak Pani je, czy są to posiłki jedzone w biegu, czy zawierają odpowiednią ilość błonnika.
Można spróbować zażywać probiotyki, wzbogacić dietę w jogurty, kefiry, a wyeliminować produkty i dania wzdymające.

Dzień dobry!

Wzdęty brzuch i problemy z wypróżnieniem wskazują raczej na problemy gastrologiczne niż ginekologiczne, tym bardziej, że lekarz ginekolog odrzucił możliwość ciąży lub dolegliwości narządów rodnych.

Pozdrawiam!