Czy ćwiczenia siłowe na pewno mi nie zaszkodzą?

Jestem chory na MIZS i odstawiłem już leczenie od roku. Trenuje na siłowni pół roku i lekarz powiedzial mi ze nie moge nabierać dużej masy ale ćwiczenia zadne mi nie zaszkodzą i chciałem zapytac czy cwiczenia na ciężarach mi napewno nie zaszkodzą? Stawiam podczas serii na ilość powtórzeń i technike niz na duzy ciężar.

Zależy od fazy MIZS, jeżeli ćwiczenia nie powodują dolegliwości bólowych wskazana jest dalsza aktywność fizyczna. Z ciężarami nie należy przesadzać ponieważ mogą spowodować pogorszenie stanu pacjenta.