Czy czosnek obniża trójglicerydy?

Czy czosnek obniża trójglicerydy , jedni piszą że nie a inni że obniża , jaka jest prawda ?

Witam, istnieje wiele metaanaliz, które donoszą, że dieta bogata w czosnek obniża poziom lipidów w tym TG. Zapraszam do przestudiowania jednego z nich http://www.phmd.pl/api/files/view/117032.pdf
Proszę jednak pamiętać, że gospodarka lipidowa zależy w dużym stopniu od naszej diety i aktywności fizycznej, zatem jeśli nie będzie Pan prowadził zdrowego stylu życia to samo stosowanie czosnku w diecie może nie przynieść zamierzonych rezultatów.