Czy da się schudnąć 10 kg?

witam serdecznie . Mam pytanie do dietetyka. Mianowicie chodzi mi o odchudzanie na basenie . Mam 10 kg nadwagi , chcialabym w 5 tygodni shudnac okolo 6 moze 7 kg . Czy jest to mozliwe gdy bede stosowac diete oraz bede plywac 1h powiedzmy 4 x w tyg. Mam niedoczynnosc tarczycy biore Euthyrox 25 2 dzień . Słyszałam ze on pomaga w odchudzaniu.

Dzień dobry,
Jak najbardziej, może Pani schudnąć 6-7kg w 5 tygodni. Mam jednak bardzo ważne pytanie - jaką dietę chce Pani stosować?
Bardzo modne w czasach internetu są wszelkie "magiczne" diety, zakładające wykluczenie wielu produktów, głodówki i stosowanie suplementów. Za zwyczaj nie są dostosowane do potrzeb osób, które je stosują i niestety mogą więcej napsuć, niż pomóc. Bardzo proszę więc zwrócić uwagę na to, żeby dieta nie była zbyt restrykcyjna. Wszelkie diety 1000kcal, 1200kcal i głodówki nie są wskazane, a są wręcz niebezpieczne. Basen natomiast (połączony z dobrym odżywianiem) to doskonały pomysł. 1 godzina dziennie, 4 razy w tygodniu to na tyle duży wysiłek, żeby efektywnie chudnąć. Dodatkowo pozwala to na jedzenie trochę więcej, niż na diecie bez wysiłku fizycznego. Euthyrox to lek, który ma zastępować hormon tarczycy, którego w przypadku niedoczynności organizm nie jest w stanie sam dostarczyć. Oznacza to, że sam w sobie ten lek nie działa odchudzająco, a pozwala powrócić do naturalnego stanu hormonalnego. Faktem jest jednak, że pomaga przywrócić naturalne tempo przemiany materii i dzięki temu umożliwia chudnięcie, jeśli stosuje się dobrze zbilansowaną dietę.
Jeśli chciałaby Pani skorzystać z moich usług, możemy umówić się na darmowe spotkanie w poradni lub przez Skype i omówić ogólne założenia diety.
Pozdrawiam serdecznie i życzę sukcesów,
Marek Aleksander Przondo
dyplomowany dietetyk
http://dietetyczny.guru/
marek@dietetyczny.guru