Czy dyskomfort w odbycie może być powiązany ze zwyrodnieniem biodra?

witam..czy dyskomfort w odbycie moze byc powiazany przy zwyrodnieniu biodra (artroza) ? bol w pachwinie i z tylu posladka, od wewnatrz? moze to nie ma nic do rzeczy i ten dyskomfort jest wylacznie zwiazany z hemoroidami? czy czopki sa bardziej polecane na hemoroidy czy raczej lepsza masc..dziekuje za odpowiedz. juz zadawalam pytanie na temat hemoroidow ale nie moglam zadac pytania na temat tego zwyrodnienia.. bo nie bylo miejsca.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane dolegliwości mogą być spowodowane zarówno chorobą zwyrodnieniową stawów biodrowych jak i hemoroidami. Wskazane jest rozszerzenie diagnostyki. Proszę udać się do lekarza.