Czy dystrofia może doprowadzić do zaduszenia się?

mam 50 lat w 2000 roku stwierdzono u mnie dystrofię mięśniową typu Beckera oraz krytyczne zwężenie pnia trzewnego 90% obecnie mam ogromne problemy z oddychaniem nie moge złapac powietrza wrażenie jak by było mało miejsca ? czy dystrofia moze doprowadzić do zaduszenia sie? proszę o pomoc zaczynam się bać oraz unikam snu ......Arkadiusz

Dystrofia wymaga opieki specjalisty neurologa. Myślę, że on może odpowiedzieć na to szczególne pytanie. W medycynie jest wszystko możliwe (także pozytywne zmiany), ale jak jest u Pana nie potrafię powiedzieć. Ostatnio słyszałem, że Instytut Neurologii w Warszawie ma bardzo dobrą opinię jeśli chodzi o leczenie dystrofii mięśniowej.
Pozdrawiam.