Czy dziecko może mieć padaczkę?

witam Moj syn 3 lata temu mial napady padaczkowe przez ok 3 miesiecy ( EEG I hospitalizacja) napady ustały. Zawsze ok 24 oraz 4 rano. Obecnie ma 6 lat. Rozpoczał nauke i w szkole jest bardzo spokojny natomiast w domu nerwowy. W szkole wręcz skryty w sobie. Ostatnio zaczął nerwowo spać i miał poważny atak jak przed 3 laty. Trwało to pare godzin z przerwami. Bylam na rezonansie i prodz migdalkow wyzej usadowionych w opisie 4 zdaniowym niczego nie wywnioskowałam. Wizyta na 22 luty a szpital na cito - czerwiec. Proszę o odpowiedz czy może to ze względu na stres? Czy jest to faktycznie padaczka? jak temu zapobiec. W rodzinie jest przypadlosc ( pradziadek, babcia ja i syn ) mamy drżenie rąk. Być może jest to powiązane?

Tego typu objawy pojawiają się w odpowiedzi na długi lub bardzo duży stres. Oprócz konsultacji neurologicznych polecam spotkanie z psychologiem dziecięcym, który wskaże wam metody radzenia sobie z emocjami. Pozdrawiam