Czy fakt, że nic mnie w życiu nie cieszy jest tylko tymczasowy?

Witam. Od jakiegoś czasu jakoś dziwnie jest. W swoim pytaniu postaram się opisać swój problem, otóż polega on na tym, że po prostu nic mnie nie cieszy, jestem zmęczony i nic mi się nie chce, bo i tak nie będę z tego zadowolony, dlatego sobie to odpuszczam i idę się położyć, i tak leżę i leżę.

Nic mnie nie cieszy w życiu :( Dodam też, że nie mam myśli samobójczych, nawet nie myślę o tym  i nie boję się śmierci, albo że się uduszę, albo że mi się coś stanie i nikt mi nie pomoże. Czasem też mam takie głupie uczucie, jakbym nie wiedział gdzie jestem - tu też się nie boję, że mi się coś stanie, tylko po prostu to uczucie, że nie wiem gdzie jestem, ale gdy tak z kilkanaście sekund pomyślę, to wiem tak naprawdę gdzie jestem.

Ale za jakis tam czas znów to głupie uczucie, ale przecież ja wiem, gdzie jestem, ale moja psychika to inaczej koduje. I dziwnie się czuję. Może to jakiś niedobór czegoś? Proszę o pomoc.

Witam!

Jesteś młodym mężczyzną, którego ciało i umysł przechodzą szereg intensywnych zmian. Możliwe, że część Twoich problemów związanych jest właśnie z wiekiem dojrzewania. Działanie hormonów oraz przemiany zachodzące w psychice mogą powodować przeciążenie i zniechęcenie. Przez to możesz się czuć senny i nie mieć ochoty na wykonywanie podstawowych zadań.

Na temat problemów z orientacją w przestrzeni, możesz porozmawiać z rodzicami i pójść z nimi do lekarza. Dzięki temu będziesz mógł się dowiedzieć, czy te dolegliwości związane są także z wiekiem dojrzewania, czy jest to coś poważnego i należy rozpocząć leczenie.

Pozdrawiam