Czy inny lekarz również może mi zdjąć szwy i płytki stabilizujące?

Witam. Kilka dni temu miałem operację przegrody nosowej, wypisano mnie ze szpitala bez ustalenia wizyty kontrolnej, powiedziano mi by kontaktować się z lekarzem który wykonał zabieg, tylko ja nie mam z nim żadnego kontaktu, przychodnia w której przyjmuję jest chwilowo nieczynna, czy inny lekarz laryngolog usunie mi szwy i płytki stabilizujące? czy mam się udać na sor? Nie wiem co robić, dzisiaj mija już 7 dzień od zabiegu.
MĘŻCZYZNA, 32 LAT 10 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

nie ma przeciwwskazań, aby szwy zdjął inny lekarz. W tym celu zalecamy skontaktować się z laryngologiem, czy tak jak Pan wskazał, udać się na SOR, na którym powinni się zająć tym problemem. Proszę uczynić to niezwłocznie, aby uniknąć ewentualnych blizn w obrębie twarzy.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam w linku poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/szycie-ran

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.