Czy istnieją badania profilaktyczne na nosicielstwo EVB?

Witam mam pytanie odnośnie wirusa EBV, ponieważ 3 lata temu zostałam zakażona wirusem EBV w wyniku czego zachorowałam na mononukleozę zakaźną. Wiem że jest to wirus onkogenny. W związku z tym chciałam zapytać, czy istnieją jakieś badania profilaktyczne na nosicieli EBV w Polsce, czy może jakies badania mam wykonywac na własną rękę. Nie bardzo wiem co, jedyne czego się doszukałam to badanie poziomu przeciwciał. Zastanawiam się czy lekarz rodzinny może zlecac mi okresowo takie badania?

Lek. Tomasz Budlewski

Raczej badanie prywatne niestety nie jest refundowane . Nalezy obserwować i stała kontrola lekarza rodzinnego