Czy jednorazowa zmiana stolca wymaga wykonania ponownie kolanoskopii?

Witam. Wczoraj zauważyłam dość niepokojący objaw. Mianowicie przy wypróżnianiu się zauważyłam, oprócz normalnego stolca, że pojawił się jeden "kawałek" dość długi i cienki. Od 9 miesięcy cierpię na różne bóle brzucha, raczej krótkotrwałe, w różnych, miejscach, uciskowe/kłujące.Nie mam zaparć. Miałam robioną kolonoskopię- czynnościowe zaburzenia pracy jelit i esica w pętli alfa. Leczę się także na zaburzenia lękowe. Czy w związku z jednorazowa zmianą stolca powinnam powtórzyć badanie?

Witam!
Niech się Pani nie przejmuje długością "kawałków". Zespół dolegliwości, który Pani przedstawiła przemawia za sprawą nerwicową i w tym kierunku powinno iść leczenie. Wspomina Pani o leczeniu zaburzeń lękowych, jak widać to leczenie jest bezskuteczne!!! Nowych, kolejnych badań nie ma sensu robić! Jeżeli zespół leczący zaburzenia lękowe nie zmieni swojego postępowania terapeutycznego to należy zmienić zespół leczący!!!
Konieczność dopasowania odpowiedniej psychoterapii i wzmocnienie leczenia farmakologicznie - bez stereotypii, każdy człowiek może inaczej reagować i na leki i na psychoterapię!
Z poważaniem
W. Łuczkowski.

Dzień dobry. Zaburzenia lękowe kwalifikują do leczenia terapeutycznego, przez psychologa lub psychoterapeutę. Opisane przez Panią obawy wskazują raczej na właśnie wzmożoną kontrolę stanu zdrowia, co w mojej ocenie wygląda mi własnie na skutek podwyższonego lęku. Jeżeli jest Pani objęta pomocą psychologa, proszę zwrócić się do osoby prowadzącej omawiając Pani obawy. Jeżeli nie, proszę umówić się na wizytę i podjąć leczenie właściwe, czyli psychoterapię. Pozdrawiam.

www.progress.warszawa.pl