Czy jedzenie otrębów codziennie rano jest dobrym pomysłem na odchudzanie?

Dzien dobry ,od 2 tygodni kazde rano (ok6:00) jem jgurt z 3 lyzkami otrebow owsianych ,ma mi to podobno pomoc w zchudnieciu ...czy jedzenie kazdy dzien otrebow w jest dobrym pomyslem..?

Dzień dobry,

otręby pozwolą oczyścić Panu organizm z toksyn i złogów - więc niewielki efekt w masie ciała może być. Jednakże nie będzie to zmniejszenie się tkanki tłuszczowej w Pana ciele.

Najlepszym sposobem na redukcję tkanki tłuszczowej jest stosowanie odpowiedniej diety - w tym celu proszę się skontaktować z dietetykiem, który przygotuje dla Pana indywidualny plan żywieniowy.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga

Jedzenie otrębów to bardzo dobry pomysł. Natomiast proszę pamiętać o racjonalnym odżywianiu.
- jeść 4-5 posiłków dziennie co 2-3 godziny, co chroni przed nagłym napadem głodu, nad którym ciężko zapanować
- dbać o różnorodność i estetykę posiłków, aby dostarczyć odpowiednią ilość substancji odżywczych, witamin i składników mineralnych
- unikać nadmiernych ilości tłuszczów (np. gotowanie na parze zamiast smażenia)
- spożywać zdrowe węglowodany, czyli zamienić białe pieczywo na ciemne, makarony białe na razowe, ryż biały na brązowy, dodać do codziennego jadłospisu płatki owsiane. Należy pamiętać, że produkty te są doskonałym źródłem błonnika rozpuszczalnego i nierozpuszczalnego w wodzie.
- pić co najmniej 2 litry wody dziennie
- unikać soli - stosować zioła
- zrezygnować przekąsek typu paluszki, chipsy, fast food, napoje gazowane

Pozdrawiam serdecznie,
Paulina Roziewska
http://dietetyka-medyczna.pl/

Witam serdecznie,

otręby poprawią perystaltykę jelit i mogą pomóc w oczyszczeniu organizmu oraz wypróżnieniom jeżeli jest z tym problem, jednak samo wprowadzenie otrąb do diety nie pomoże Panu w schudnięciu. Oczywiście może je Pan zjadać codziennie w ilościach nie przekraczających wskazanych na opakowaniu - zbyt duża ilość może doprowadzić do biegunek czy wręcz odwrotnie zaparć. Należy jadnak pamiętać, że dieta powinna być urozmaicona i odpowiednio zbilansowana.
Aby schudnąc powinien Pan być na tzw bilansie ujemnym czyli dostarczać nieco mniej kalorii niż Pan potrzebuje (czynna przemiana materii). Do tego ważny jest skłąd posiłków.
Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Jeżeli miałby Pan problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk