Czy jest możliwe, że jednak jestem w ciąży?

Czy jest możliwe bycie w 17 tygodniu ciąży i o tym nie wiedzieć? Mój ryzykowny stosunek miał miejsce 19 sierpnia zgodnie z kalendarzem ciążowym byłabym w 17 tygodniu ciąży czy jest możliwe ze w niej jestem a testy ciążowe tego nie wykrywają ? Dodam ze miałam miesiączki w każdym miesiącu jednak były krótkie i mało obfite teraz mam wrażenie ze mój brzuch się powiększył ale raczej nie czuje żadnych bólów w sutkach jedynie co to jakoś dziwnie bulgota przelewa mi w brzuchu do tego czuje pulsowanie w brzuchu, gdy leżę na plecach czuje zaokrąglenie koło pępka i coś twardego. Jednak jestem w stanie go wciągnąć aż widać żebra. Czuje częste parcie na pęcherz chociaż nie pije dużo.. Dodam ze wykonywałam testy ciążowe w różnych odstępach czasu i każdy wychodziły negatywnie. Czy jest możliwe ze jednak jestem w ciąży ?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

ciążę zdecydowanie można wykluczyć w Pani przypadku, co potwierdzają negatywne wskazania testów ciążowych. Obecnie testy domowego użytku są na tyle czułe, by wykrywać ciążę już po 10-14 dniach od zbliżenia, natomiast przez cały pierwszy trymestr poziom wykrywalnego w moczu hormonu ciążowego – beta hCG – systematycznie rośnie, zmniejszając do zera prawdopodobieństwo niewykrywalności ciąży.

Więcej na temat testów ciążowych pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/jak-dziala-test-ciazowy.

Pani dolegliwości nie są symptomatyczne dla konkretnej jednostki chorobowej, więc trudno wskazać ich przyczynę. Niemniej ból brzucha czy też wyczuwalne zgrubienie mogą wskazywać na zaburzenia pracy jelit (wzdęcia, niestrawność, zaburzenia flory bakteryjnej). Na wszelki wypadek sugeruję wykonanie USG jamy brzusznej.

O niestrawności może Pani przeczytać w tym materiale: https://portal.abczdrowie.pl/niestrawnosc.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.