Czy jest możliwe, żeby badanie usg zostało źle wykonane?

Witam. Kilka miesiecy temu zdiagnozowano u mnie torbiel lewego jajnika ok 5x6 cm. Zanim podjelam leczenie towarzyszyly temu nastepujace dolegliwosci: ćmiace bóle w pasie z lewej strony, mdlosci zawroty glowy, brak apetytu. Podczas terapii hormonalnej objawy ustapily. Po terapii zglosilam sie do lekarza ginekologa, po badaniu palpacyjnym lekarka stwierdzila ze torbiel jest jeszcze wieksza, objawy powrocily, lecz na badaniu usg ginekologicznym torbiel zostala wykluczona. Czy jest mozliwe zeby badanie usg zostalo zle wykonane ?

Lek. Katarzyna Szymczak

Wynik badania zależy od warunków technicznych (min obecności gazów, które mogą utrudniać badanie) oraz od jakości sprzętu i umiejętności wykonującego, ale nie sądzę żeby ktoś mógł nie zauważyć takiej dużej zmiany.
Pozdrawiam