Zapytaj lekarza

7 4 0 , 5 4 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Bóle owulacyjne

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

krwawienie i bóle podbrzusza nie są objawem owulacji, natomiast mogą wskazywać na spadek stężenia hormonów we krwi, a co za tym idzie – obniżenie skuteczności antykoncepcji hormonalnej.

Zazwyczaj takie dolegliwości pojawiają się w przypadku pominięcia pigułki lub biegunki czy wymiotów, prowadzących do niewchłonięcia się hormonów z pigułki. Jeżeli jednak pamiętała Pani o regularnym zażywaniu pigułek i w ostatnim czasie nie zażywała Pani leków, które mogłyby wchodzić w interakcję z antykoncepcją, to prawdopodobnie nie ma powodu do obaw.

Warto pamiętać, że zażywanie pigułek antykoncepcyjnych może powodować szereg skutków ubocznych, a do najczęstszych należą plamienia czy krwawienia acykliczne.

Zachęcam do lektury artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/skutki-uboczne-tabletek-antykoncepcyjnych.

Jeśli jednak krwawienie z odstawienie nie pojawi się w terminie, warto na wszelki wypadek wykonać test ciążowy, choć ryzyko zapłodnienia z uwagi na zastosowanie dodatkowo środków ostrożności w postaci stosunku przerywanego, jest bliskie zeru.

Być może zainteresuje Panią także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/krwawienie-z-pochwy-przyczyny-diagnostyka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy