Czy jestem psychiczny?

Witam, ma 27 lat i od ok. 10 lat mam niską samoocenę, cały czas martwię się, że sobie z czymś nie poradzę i to przekłada się na moje wyniki w pracy we wszystkim co robię - czasami myślę, że jestem tak beznadziejny, że po co żyć, po co cokolwiek robić skoro wcześniej czy później i tak wyląduję w piachu.

Mam zmienne stany nastroju, są takie dni, że wydaje mi się, że mogę góry przenosić, ale to trwa krótko, bo zaraz się to zmienia i mówię: „ po co?”. Jestem niestały w tym co robię, bardzo często zmieniam swoje zainteresowania. Jestem bardzo nieufny do ludzi. Muszę kogoś bardzo dobrze poznać, żeby się przed kimś odtworzyć. Jestem roztargniony, trudno mi się skupić, nie potrafię utrzymać wielu informacji na raz. Gdy już bardzo chcę się czegoś nauczyć to odpływam, bo zaraz myślę o czymś innym, nie o danej sprawie.

9 lat temu zerwała ze mną moja dziewczyna i od tamtej pory nie potrafię sobie nikogo znaleźć, ale na to chyba znam odp. - boję się pewnie odrzucenia i dlatego boję się komuś zaufać. To chyba tyle.

ponad rok temu

Witam!

Pana samopoczucie może być składową wielu czynników. Zarówno rozstanie z ukochaną, jak i obniżona samoocena oraz pewność siebie mogą pogłębiać Pana złe samopoczucie. Warto, by skonsultował się Pan z lekarzem psychiatrą i opowiedział mu o swoich problemach z koncentracją, wahaniem nastroju oraz o myślach samobójczych.

Myślę, że o nikim nie można powiedzieć, że jest "psychiczny". Ludzie cierpią na różne choroby oraz borykają się z wieloma problemami. Sądzę, że Pan jest osobą, która ma swoje trudności i problemy, z którymi nie może sobie Pan poradzić. Dlatego zalecałabym wizytę u specjalisty. Wtedy będzie Pan mógł poznać podłoże swoich zaburzeń oraz w razie potrzeby poddać się psychoterapii.

Warto również, by skorzystał Pan z pomocy psychologa. Może Pan w trakcie spotkań z psychologiem pracować nad swoimi problemami oraz swoim samopoczuciem. Nauczy się Pan również, jak sprawnie radzić sobie ze stresem, szczególnie tym związanym z kontaktami z innymi ludźmi.

Myślę, że pomoc specjalistów może znacząco wpłynąć na Pana samopoczucie, a tym samym pozwolić Panu na zmiany w życiu.

Pozdrawiam