Czy kandydoza może powodować czerwone żyłki na oczach?

Czy jeśli kandydoza jamy ustnej tzn jezyka nie ustapila po flukonazolu 14 dniach po 100 mg to możliwe ze okres leczenia był zbyt krótki i o za małej dawce??? Bo w ulotce sa wieksze dawki i dluzsze okresy brania....po drugie czy kandydoza moze powodowac czerwone zylki na bialkach ocznych i ból szyi i zatok i swędzenie skóry i zmęczenie ogólne??? Jakie wtedy dawki flukonazolu i przez jaki czas są odpowiednie?

Lek. Tomasz Budlewski

a jak została potwierdzona kandydoza? wskazana wizyta u lekarza rodzinnego po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć i zalecić odpowiednie dalsze postępowanie.