Czy każdy gabinet dentystyczny jest sprawdzany przez sanepid?

Pytanei kieruje do dentystów , boje sie ze moj dentysta u ktroego byłem nei przestrzega zasad ma gabinet w domu i ma go 9 lat i wgl jest starszy i pracuje jeszcze w szpitalu , ogolnie pudełęczko miał owiniete w szmatke a am były wiertła , kazdy gabinet musi mie autoklawy ? sanepid to sprawdza ? . I jeszcze jedno czy jest mozliwe zeby gabinet ktory zle funkcjonuje nie został zamkniety sanepid to sprawdza jak tak to co jaki okres ? Krótko mowiac czy jest mozliwe zeby cos było nie tak ?

Każdy funkcjonujący legalnie gabinet jest sprawdzany przez sanepid , wszyscy powinni korzystać z autoklawu ( nawet kosmetyczki i fryzjerzy) , narzedzia i wiertła powinny być zapakietowane.