Czy komfort życia wpływa na funkcjonowanie człowieka?

Witam.Czy komfort w jakim sie zyje/mieszka na codzien ma az tak wielkie znaczenie przy tym jak czlowiek funkcjonuje na codzien?Po nie udanym remoncie zylam kilka lat w mocnych nerwach ,wystarczylo,ze spojrzalam na sciany w plamach i trafial mnie szlak,klotnia w domu o byle co.Po kolejnym remoncie sprzed kilku tyg.zauwazylam ja i domownicy,ze klotnie nie powtarzaja sie tak czesto,ze jestem spokojniejsza.Czy komfort zycia ma na to wplyw?Czy po prostu sie sama uspokoilam?Wiem,ze to glupie pytanie

nie ma glupich pytan.... do pewnego pozionu/stopnia komfort zycia moze miec wplyw na nasze zycie... polepszenie komfortu polepsza nasze samopoczucie czesto przez jakis czas... potem problemy wracaja i trzeba sie nimi zajac, chyba, ze wyrobilo sie w miedzyczasie inne nawyki, wzorce...pozdrawiam Violetta Ruksza

Zdecydowanie tak. Byt kształtuje również świadomość.......Jednak sam komfort nie przekłada się wprost na jakość życia.