Czy konieczna jest biopsja guzka tarczycy w ciąży?

Witam, proszę i interpretację guzka tarczycy. W lewym płacie tarczycy normoechogeniczy guzek z otoczką hypoechogeniczną o wym 10x8 mm. Jestem w 30 tygodniu ciąży czy konieczna jest teraz biopsja ? dziękuje z góry za odpowiedz

Lek. Katarzyna Szymczak

Guzek o granicznym wymiarze, raczej na razie obserwacja a po porodzie biopsja. Wskazana kontrola u chirurga/ endokrynologa.
Pozdrawiam