Czy korzystanie z tych usług może nieść ze sobą takie skutki?

Zdarzają mi się przygodne kontakty seksualne, w tym z prostytutkami (korzystam również z masaży erotycznych z tzw. szczęśliwym zakończeniem). Pomijając kwestię chorób przenoszonych drogą płciową, czy grożą mi skutki natury psychologiczno-psychicznej? Np. promiskuityzm? Czy mogę mieć problemy z nawiązaniem relacji partnerskiej i udanym życiem seksualnym w związku? Tak bowiem straszą mnie znajomi. Na czym te problemy miałby polegać i dlaczego właściwie przypadkowe kontakty seksualne, w tym korzystanie z prostytucji, miałyby powodować takie skutki?

Dzień dobry.

Nie ma czegoś takiego jak skutki „psychologiczno-psychiatryczne”.

Jednak każde nasze zachowanie wpływa na naszą psychikę. Również doświadczenia seksualne… Jeśli uważa Pan, że takie zachowania mają dla Pana niekorzystne skutki psychiczne to dobrze byłoby to przemyśleć i może skorzystać z pomocy specjalisty.

DPW