Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 9 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy lęki mogą również występować w schizofrenii?

Czy lęki mogą również występować w schizofrenii? Od paru miesięcy mam diagnozę schizofrenii i tików.Nadal czasami dokucza mi głos przypominający starszą kobietę.Biorę klozapol ,lamotryginę u abilify.Od niedawna dołączyły się u mnie różnego rodzaju lęki że mogę komuś zrobić krzywdę,boję się wejść do kościoła czy przebywać w tłumie.Czuję też wielki lęk przed rozpoczęciem praktyk.Gdy idę ulicą mam wrażenie że wszyscy się ze mnie śmieją i wiedzą na co choruję.Moi. rodzice mówią że to niemożliwe.Zaczęłam chodzić do psychoterapeuty.Czy można sobie jakoś samemu pomóc? Czy warto iść do psychiatry?Nie wiem co mam robić.O czym mogą świadczyć te lęki i ten głos? Czy to oznacza że schizofrenia jest źle leczona?
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Jak przekonać osobę z depresją do wizyty u psychiatry?

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Dowiedz się, jak przekonać osobę z depresją do wizyty u specjalisty.

Rozumiem, że leki przepisał Pani psychiatra, więc do niego warto się udać z pytaniami, które Panią nurtują. Do tego też o wszystkim mówimy na sesji psychoterapii. A jeśli źle się w niej Pani czuje, to można poszukać innej osoby.
Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy