Czy jestem chora na schizofrenię mając 39 lat?

Zastanawiam się czy faktycznie mogę chorować na schizofrenię ? Moja.lekarka psychiatra tak twierdzi a ja myślę że jednak nie. Moje objawy to depresja, zmiany nastrojów , czasami śmieje się bez powodu do siebie co zauważają różne osoby, gdy jest powód do smutku to ja się śmieję jak głupia bez powodu. Wcześniej dawno temu miałam zaburzenia osobowości, lęki, depresję , fobie społeczna, potem za jakiś czas lekarz stwierdził dekompensacie psychotyczną , a teraz lekarz mówi że mam schizofrenię. Mieszkam sama i na razie nie pracuje, prawie nigdzie nie wychodzę z mieszkania. Obecnie zażywam leki na uspokojenie hydroksyzynę i depresję patogen. Jednak w większych.problemach lub jak mam gdzieś wyjść to okropnie się stresuje mimo brania.lekow, na głowe i niemoge tego opanować nawet lekami . Często mam dziurę w głowie i nie pamiętam co przed chwilą robiłam lub mówiłam, z tego powodu zdarza się że wychodzę gdzieś i zostawiam zapalone światło bo zapomnę zgasić lub odwrotnie mordy mnie nagły sen gdy gotuje obiad i ryzyko że spali się garnek. Mam dziwny chaos w głowie i bałagan ale nie czuje że to schizofrenia. Niewiem co o tym myśleć.

Szanowna Pani,

Jeżeli faktycznie obawia się Pani, że postawiona diagnoza nie jest zgodna z Pani wiedzą na temat choroby, a aktualne leczenie nie poprawia stanu zdrowia, dobrym pomysłem będzie konsultacja z innym lekarzem. Mam nadzieję, że Pani wątpliwości zostaną rozwiane.