Czy mając astmę zarażenie koronawirusem może być dla mnie niebezpieczne?

Witam. Bardzo się boje o swoje zdrowieje. W zwiazku z koronowirusem gdyż mam astme. Czy jest poważne ryzyko śmierci gdy zachoruje? Dodam ze nie raz miałam zapalenie płuc czy oskrzeli ale nigdy nie przechodziłam jakoś strasznie tego. Dodam ze pale papierosy a stres dookoła nie pozwala mi rzucić palenia bo jeszcze bardziej się denerwuje. Pozdrawiam

W pierwszej kolejności sugeruję rzucić palenie tytoniu. Astma na pewno nie wpłynie pozytywnie na ewentualne zakażenie, także proszę stosować się do wszelkich oficjalnych zaleceń, mających za zadanie ochronę przed infekcją.