Czy makarony instant mogą gnić w przewodzie pokarmowym?

Czy makarony instant mogą gnić w przewodzie pokarmowym? Czy jest taka możliwość, że pokarm jest w nas na tyle długo, że gnije?

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

przy prawidłowym działaniu przewodu pokarmowego pożywienie jest trawione a resztki usuwamy w postaci kału.
Makarony instatnt są ciężkostrawne i część osób ma kłopoty z ich trawieniem ale w końcu zostaną usuniętę z organizmu.

Pozdrawiam