Łączenie węglowodanów z białkiem

Witam czy nie można łączyć węglowodanów z białkiem np.mięso i kasza, kanapka z serem białym,jogurt z owsianka i białek z owocami np.owsianka na mleku z bananem? Czy powoduje to gnicie w jelitach?

Witam Panią

Dieta rozdzielna, o której Pani pisze, nie ma uzasadnienia naukowego. Układ pokarmowy człowieka nie jest nastawiony na trawienie wyłącznie pojedynczych składników pokarmowych, dlatego spożywanie w jednym posiłku produktów węglowodanowych i białkowych jest prawidłowe.
Istotne jest, aby dieta była prawidłowo zbilansowana, charakteryzowała się prawidłowymi proporcjami między ilością warzyw i owoców a produktami pochodzenia zwierzęcego.

Pozdrawiam

Dzień Dobry,

łączenie białka i węglowodanów w jednym posiłku jest jak najbardziej prawidłowe. To prawda, że składniki pokarmowe są trawione na różnych etapach przewodu pokarmowego, jednak nie wymaga to oddzielnego spożywania każdego z nich.

Pozdrawiam serdecznie,
mgr Natalia Główka
www.nutricus.pl