Zawartość białek i węglowodanów w diecie

Witam. Chciałabym się dowiedzieć jak powinna wyglądać prawidłowa dieta czy powinnismy łączyć białka z węglowodanami czy każdy posiłek to oddzielna porcja tzw witamiń np jeden posilek to białka 2 weglowodany itp

Natalia Ulewicz Dietetyk, Olsztyn

Witam,
Dieta musi być zbilansowana indywidualnie pod przypadek i tryb życia.
Białko, węglowodany i tłuszcze - to makroskładniki.
Białka czy węglowodany to nie witaminy:)
Jeśli jest Pani zainteresowana konsultacja, zapraszam:
ulewicznatalia@gmail.com

Brak naukowych dowodów wskazujących na to, że połączenie białek z węglowodanami niesie ze sobą niekorzystne konsekwencje.
Nie musi Pani ściśle przestrzegać określonej ilości składników w każdym posiłku. Najważniejsze jest to aby dieta ogólnie była zdrowa.
Nie należy więc przesadzać w drugą stronę.

Pozdrawiam,
Emilia Kołodziejska
www.dietcoaching.pl