Codzienna dawka węglowodanów, białek i tłuszczy

Waże 58kg przy wzroście 177cm wiec brakuje mi ok. 11 kg do idealnej wagi. Jaką mam dziennie spożywać dawke weglowodanów, białka i tłuszczów?

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Codzienna dawka składników pokarmowych powinna być obliczona po konsultacji z dietetykiem, nie podał Pan jaką aktywność fizyczną Pan przewiduje.

Witam,
Dzienna dawka węglowodanów, białek i tłuszczów jest uzależniona od wielu czynników, dlatego też wskazana jest wizyta u dietetyka, który przeprowadzi z Panem wywiad, odpowiednio ustosunkuje się do zebranych informacji obliczając odpowiednie wartości.
Pozdrawiam,
Magdalena Rapacka