W czym szkodzi nadmiar węglowodanów?

W czym szkodzi nadmiar węglowodanów? Czy nadmiar węglowodanów złożonych jest również szkodliwy?

Organizm potrzebuje regularnych dostaw nie tylko energii, ale także składników odżywczych mających charakter budulcowy i regulujący. Dlatego też za proporcje optymalne do zaspokojenia wszystkich potrzeb uważa się takie, w których 10-15% energii pochodzi z białka, 20-25% z tłuszczu i resztę stanowią węglowodany. Jeżeli zdecyduję się Pani na objęcie któregoś z tych składników na korzyść węglowodanów organizm nie będzie mógł prawidłowo funkcjonować i w konsekwencji może to doprowadzić do zaburzeń metabolicznych. Jeżeli natomiast zdecyduję się Pani oprócz swojej bazowej kalorycznosci dołożyć węglowodany będzie Pani miała nadwyżkę energetyczną, która odłoży się w formie tkanki tłuszczowej.

Witam Panią,

Niestety ,,nadmiar wszystkiego'' jest szkodliwy dla naszego zdrowia. We wszystkim należy zachować umiar. Węglowodany złożone mimo, że korzystnie wpływają na nasze zdrowie i sa głównym źródłem energii to spożywane w nadmiarze przyczyniają się do odkładania się tkanki tłuszczowej i do wzrostu wagi ciała.
Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk