Czy mam bóle jajników?

Witam, od około tygodnia odczuwam ból podbrzusza. Wydaje mi się, że bolą mnie jajniki. Dodatkowo kilka dni temu zaczęła mnie boleć dolna część pleców, a dziś zauważyłam, że oddaje bardzo często mocz. Co więcej, zażywam tabletki antykoncepcyjne w celu leczenia trądziku, nie przegapiłam żadnej tabletki, a pojawiło się u mnie krwawienie, wtedy też zaczęło mnie boleć w podbrzuszu. Bardzo proszę o pomoc, czego to mogą być objawy?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

opisane przez Panią objawy, a więc bóle podbrzusza, którym towarzyszy krwawienie mogą świadczyć o infekcji narządów rodnych, polipach macicy, mięśniakach macicy lub endometriozie. Inną przyczyną może być nadżerka szyjki macicy lub zaburzenia hormonalne.

Jak widać przyczyn może być naprawdę wiele, dlatego konieczna jest wizyta u ginekologa w celu zdiagnozowania problemu.

Wspomina Pani o częstym oddawaniu moczu co przemawia za zapaleniem układu moczowego. Wówczas – po wykluczeniu problemów ginekologicznych - należałoby również odwiedzić urologa.

Podobne pytanie pojawiło się już w projekcie pytań do specjalistów. Znajdzie je Pani po kliknięciu w poniższy link: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamienie-z-pochwy-bol-podbrzusza-i-czeste-oddawanie-moczu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.