Czy mam pierwsze objawy HIV?

Dzień dobry. skorzystałem z usług prostytutki, mam 27 lat. Po 2 tygodniach od stosunku pojawiły się u mnie objawy, które mnie zaniepokoiły, bowiem mam ból gardła i zatkany nos, a to ponoc pierwsze symptomy wirusa HIV. Stosunek seksualny był w prezerwatywie od początku do końca, nie było pocałunków ani wersji oralnej. jednak obawiam się, że gdy zdejmowałem prezerwatywę i dotykając jej zewnętrzną warstwę na palcu znalazla sie pozostalosc sluzu z pochwy. Potem tym palcem grzebałem... w oku bo cos mnie swędziało. Dodam, że analogiczne objawy ma moja babcia, czy mogła się zarazić ode mnie w jakis spsosob, czy to raczej zwykle przeziębienie?

Pierwsze objawy zakażenia HIV mogą wystąpić ok. 2-4 tyg po narażeniu. W opisanej przez Pana sytuacji ryzyko zakażenia nie wydaje się być duże, jednak warto wykonać badanie w kierunku HIV. Pierwszy test warto wykonać 3 tygodnie po potencjalnym narażeniu. Warto jednak pamiętać, że tzw. "okienko serologiczne" powoduje, że do 3 miesięcy od narażenia testy mogą dawać wynik fałszywie ujemny. Warto więc po tym czasie powtórzyć testowanie. Warto zgłosić się do jednego z punktów z listy na stronie Krajowego Centrum ds. AIDS, gdzie może uzyskać Pan poradnictwo w tym zakresie. Do czasu wykluczenia zakażenia proszę powstrzymać się od współżycia lub stosować prezerwatywy.