Czy mam szansę dostać się na operację zmniejszenia żołądka?

Witam, chciałabym zapytać czy mam szanse dostać się na operację zmniejszenia żołądka. Mam 20 lat, zmagam się z otyłością praktycznie od zawsze. Mam niedoczynność tarczycy, na którą leczę się od około 7 lat oraz problemy ze stawami kolanowymi, przez co bieganie odpada, a obciążanie kolan podczas ćwiczeń po kilku dniach kończy się bólem i ograniczeniem ruchów przez kilka dni, do tygodnia. Moje BMI to prawdopodobnie ponad 40. Jeżeli tak, to czy zgłosić się do lekarza rodzinnego? Z góry dziękuję.

Proszę się zgłosić do lekarza rodzinnego i powiedzieć w czym rzecz. Powinien dać skierowanie do poradni bariatrycznej, tam lekarze zadecydują czy można u Pani wykonać operację.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Tak, ma Pani szanse na operację w ramach funduszu, proszę się zgłosic do lekarza POZ po skierowanie do bariatry.

Pozdrawiam