Czy masturbacja mężczyzny może obniżać poziom witamin i pierwiastków w organizmie?

A jeśli tak, to jak je uzupełnić? I jak bardziej po domowemu stwierdzić niedobór witamin/pierwiastków niekoniecznie związanych z tą czynnością?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Masturbacja jest aktywnością seksualną i normalny sposób pobudza spermatogenezę jeśli dochodzi do niej często. Do procesu spermatogenezy potrzebne są witaminy i mikroelementy, natomiast nie wydaje się, aby masturbacja była przyczyną znaczącej utraty tych związków z organizmu.

Niedobór witamin i elektrolitów cechuje się zazwyczaj pewną grupą objawów (nie zawsze są one charakterystyczne). Proponuję sięgnąć do artykułów na naszej stronie, obecne tam informacje powinny być wystarczające.

Redakcja abcZdrowie.pl