Od kiedy należy podawać dziecku witaminy?

Witam, u mojej 3-miesięcznej córki stwierdzono niedoczynność tarczycy. Od prawie dwóch miesięcy podaję jej tabletki. Co 3-4 tygodnie jeździmy na badania do szpitala. Zosię karmię z butelki i chciałam zapytać, czy w mleku zawarte witaminy wystarczą, czy należny podawać witaminy A, B, E, i D dodatkowo? Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

W mleku kobiecym znajdują się witaminy i pierwiastki wystarczające do zapewnienia prawidłowego rozwoju dziecku. Witaminy należy stosować tylko w okresie zwiększonego zapotrzebowania, po stwierdzeniu niedoboru bądź z zalecenia lekarza.

Proponuję skonsultować wątpliwości z lekarzem prowadzącym gdyż nadmiar witamin nie jest obojętny dla zdrowia.

Redakcja abcZdrowie.pl