Czy mimo to konieczne będzie przyjmowanie insuliny?

Dzień Dobry Mam 21 lat i choruję na insulinooporność. Panicznie boję się cukrzycy i chciałabym się dowiedzieć, czy jeśli uda się doprowadzić do remisji cukrzycy, to czy tak czy siak trzeba będzie kiedyś przyjmować insulinę? Moja babcia choruje na cukrzyce już dosyć długo, ale nigdy nie musiała przyjmować insuliny. Od czego to zależy? Bardzo proszę o pomoc
KOBIETA, 22 LAT 12 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

przede wszystkim warto podkreślić, że cukrzyca typu 2, która często jest powiązana z insulinoopornością, może być kontrolowana poprzez dietę, aktywność fizyczną i leki. Remisja oznacza, że ​​poziom cukru we krwi jest w normie bez stosowania leków przeciwcukrzycowych. Wymaga to regularnego monitorowania stanu swojego zdrowia i utrzymywania zdrowego stylu życia.

Cukrzyca typu 2 wiąże się z problemem w produkcji insuliny, która jest hormonem odpowiedzialnym za przetwarzanie cukru we krwi na energię. W niektórych przypadkach, insulinoterapia może być potrzebna, jeśli poziom cukru we krwi nie zostanie kontrolowany za pomocą innych metod. Jednakże, istnieją również pacjenci z taką dolegliwością, którzy nigdy nie potrzebowali insuliny.

Ważne jest, aby Pan regularnie kontrolował poziom cukru we krwi, stosował zalecenia lekarza i utrzymywał zdrowy styl życia.

Więcej informacji na podany temat znajdzie Pan w artykule, do którego odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/cukrzyca-typu-2

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.