Czy mogę brać lek nasenny, nie spowoduje to uzależnienia?

Dzień dobry Od ponad dwóch tygodni biorę lek lamitrin. Teraz jestem na dawce 50 mg, co dziesięć dni zwiększam dawkę o 25 mg. Za około 20 dni dojdę do dawki 100 mg. Oprócz tego biorę też lek fluanksol w dawce 1 mg dziennie. Mam pytanie, czy jest sens brania leku psychotycznego z lekiem normotymicznym skoro zdiagnozowano u mnie po 3 latach chorobę afektywną dwubiegunową - mam przez to problemy z funkcjami seksualnymi i po jakim czasie lek lamitrin zaczyna działać. Oprócz tego po odstawieniu zolafrenu - nie biorę go ponad tydzień mam problemy ze snem. Czy mogę brać lek nasenny, nie spowoduje to uzależnienia ?

Dzień Dobry Panu,

Zalecałabym Panu na sen, naturalną, nie uzależniającą Melatoninę
(w porozumieniu z Lekarzem prowadzącym Pana) oraz osobistego skonsultowania Pana symptomatycznych wątpliwości z Lekarzem.

Serdeczności i tylko satysfakcjonującego samopoczucia Panu życzę,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605