Czy mogę być w ciąży z tak wysoką hemoglobiną?

witam mam 24 lata od 2000 roku miałam pompe insulinową ona w ostatnich 4 miesiącach się psuła co dawało mi wysokie wyniki cukrów i hemoglobine 10. w tym czasie staraliśmy się o dziecko i boje się że mogę być w ciąży z tak wysoką hemoglobiną jak ją obniżyć

Dzień dobry,

Proszę na początek potwierdzić, czy rzeczywiście jest Pani w ciąży, a jeśli tak, to poprosić lekarza rodzinnego o skierowanie do szpitala, na oddział endokrynologii, diabetologii lub patologii ciąży. W szpitalu w szybki i bezpieczny sposób lekarze ustalą Pani optymalne dawki insuliny. Może Pani również wcześniej skontaktować się z Pani Poradnią Diabetologiczną celem wymiany pompy lub oddania jej do naprawy - w ty czasie będzie konieczna intensywna insulinoterapia. podskórna - dawki ustalone w szpitalu , która pozwoli Pani w bezpieczny sposób wyrównać wartości glikemii, a tym samym zabezpieczyć Panią i Pani dziecko, przed powikłaniami, jakie może dać m.in. hiperglikemia w ciąży. Proszę pamiętać, że jako kobieta ciężarna, jest Pani przyjmowana w pierwszej kolejności, w dnu w którym zgłosi się Pani do poradni.

Z poważaniem,

Dr n. med. Marek Derkacz
ENDOKRYNOLOG
DIABETOLOG
specjalista chorób wewnętrznych