Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 9 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Bóle porodowe

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

trudno ocenić bez zapoznania się z wynikami Pani badań – czy przepuklina siodła tureckiego ma postać bezobjawową czy też daje jakieś objawy – np. neurologiczne. Ponadto istotna jest etiologia zespołu pustego siodła – czy jest pierwotna czy wtórna (jak przypuszczam z taką ma Pani do czynienia) i ma związek np. z nadciśnieniem czy otyłością (bo właśnie te czynniki będą bardziej istotne dla metody rozwiązania ciąży). Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/przysadka-mozgowa.

Zespół pustego siodła nie jest stanem zagrażającym zdrowiu lub życiu pacjenta – jego leczenie wdraża się tylko w wyniku pojawienia się objawów tj. hiperprolaktynemia czy zaburzenia widzenia. Tutaj wypowiedź naszego eksperta na temat zespołu pustego siodła tureckiego: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/leczenie-zespolu-pustego-siodla.

Na pewno musi Pani porozmawiać na ten temat z ginekologiem prowadzącym ciążę – to do niego należy ostateczna decyzja o ewentualnej konieczności przeprowadzenia cesarskiego cięcia w oparciu o opinię specjalisty, u którego się Pani leczy lub leczyła w przeszłości (np. neurolog czy endokrynolog).

Być może przydatny będzie także ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/wskazania-do-cesarskiego-ciecia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy