Czy mogę na czas świąt zatrzymać dietę?

Czy mogę na czas świąt zatrzymać dietę, ale nie objadać się. I wrócić do niej po sylwestrze?

Witam.
Najlepiej spożywać posiłki w zrównoważony sposób. Święta nie powinny być pretekstem do zmiany nawyków żywieniowych. Można sobie pozwolić na ciut więcej niż zawsze, ale trzeba uważać żeby te kilka dni nie zrujnowały zdrowego sposobu odżywiania. Aby poprawić trawienie podczas świątecznej uczty zalecam zrezygnować ze słodkich i gazowanych napojów, ociekających tłuszczem potraw. Na talerzu powinny pojawić się warzywa. Warto również wybrać się na spacer.
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Oczywiście jak najbardziej. Na czas świąt diete można odpuścic ale należy pamietac o tym, żeby sie jednak w świeta nie objadac. Należy tylko próbowac wszystkich potraw. Można też przyrządzic świąteczne potrawy w bardziej dietetyczny sposób - np. do salatek dodawac majonez wymieszany pół na pół z jogurtem naturalnym. No i oczywiście warto wstac od stołu, pójś na spacer. Natomiast jak najszybciej po świetach należy wrócic do diety, żeby przez kilka dni nie zniweczyc wielotygodniowego czy wielomiesiecznego trudu.