Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 9 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Leczenie chrapania techniką Celon

Chrapanie to uciążliwy problem - przede wszystkim dla osoby, która musi go słuchać. Jak można wyleczyć się z chrapania? Na ten temat wypowiada się ekspert - dr Michał Michalik.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufaniaWitam,

o konieczności zastosowania nystatyny w okresie ciąży musi zadecydować lekarz po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw. Oznacza to, że gdy zachodzi bezwzględna konieczność zastosowania tej substancji przeciwgrzybiczej, jest to dozwolone. W przypadku zastosowania miejscowego leku jest mało prawdopodobne, by przeniknął do łożyska i miał jakikolwiek wpływ na rozwój płodu, niemniej nie należy stosować leku na własną rękę.

Proszę również pamiętać, że grzybica jamy ustnej świadczy o niedoborach odporności i nierzadko pojawia się u ciężarnych, a walka z nią jest często uciążliwa i czasochłonna. Warto pamiętać o odpowiedniej diecie, wspierającej układ immunologiczny, a także unikać słodyczy, białej mąki, a także zmniejszyć spożycie owoców na rzecz warzyw i tzw. napojów fermentowanych, probiotycznych (kefir, maślanka, jogurt naturalny).

O grzybicy jamy ustnej, jej przyczynach oraz możliwym leczeniu tej przypadłości przeczyta Pani w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/kandydoza-jamy-ustnej-charakterystyka-rodzaje-leczenie-dieta.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy