Czy mogę zastosować Mirtazapinę?

Witam, cierpię na nerwice od kilku lat, wróciła po trzech latach , mam przez cały czas problem z oddechem(nie mogę wziąć pełnego oddechu) do tego często staje mi serce na chwile po czym zaczyna bić szybciej . Miałem badania krwi , rtg klatki piersiowej , ekg , tarczyca , wszystko jest w porządku . Lekarz przepisał mi mirtazapine , która brałem od lipca najpierw 15mg, potem 30mg i stan się trochę poprawił. Nie brałem przez 3 dni i zacząłem brać ponownie po czym widzę , ze przestały działać , lęki wróciły. Byłem ponownie u lekarza , który przepisał dodatkowo xanax , który miałem brać podczas ataku . Mirtazapine biorę nadal i teraz pytanie : Dzisiaj wziąłem po raz pierwszy xanax (0.5mg) i czy mogę wziąć jeszcze mirtazapine 30mg?

Witam! Doraźnie może się Pan wspierać Xanaxem, ale podstawowym leczeniem zespołów nerwicowych jest odpowiedni dobrana psychoterapia. Farmakoterapia jest jedynie leczeniem objawowym i po odstawieniu leków często pojawiają się nawroty. Prawidłowe leczenie powinno być dwutorowe: psychoterapia i leki. Pozdrawiam W. Łuczkowski.