Czy mogę zastosować Mirtazapinę?
Witam, cierpię na nerwice od kilku lat, wróciła po trzech latach , mam przez cały czas problem z oddechem(nie mogę wziąć pełnego oddechu) do tego często staje mi serce na chwile po czym zaczyna bić szybciej . Miałem badania krwi , rtg klatki piersiowej , ekg , tarczyca , wszystko jest w porządku . Lekarz przepisał mi mirtazapine , która brałem od lipca najpierw 15mg, potem 30mg i stan się trochę poprawił. Nie brałem przez 3 dni i zacząłem brać ponownie po czym widzę , ze przestały działać , lęki wróciły. Byłem ponownie u lekarza , który przepisał dodatkowo xanax , który miałem brać podczas ataku . Mirtazapine biorę nadal i teraz pytanie : Dzisiaj wziąłem po raz pierwszy xanax (0.5mg) i czy mogę wziąć jeszcze mirtazapine 30mg?

MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu
Witam! Doraźnie może się Pan wspierać Xanaxem, ale podstawowym leczeniem zespołów nerwicowych jest odpowiedni dobrana psychoterapia. Farmakoterapia jest jedynie leczeniem objawowym i po odstawieniu leków często pojawiają się nawroty. Prawidłowe leczenie powinno być dwutorowe: psychoterapia i leki. Pozdrawiam W. Łuczkowski.