Czy mój stan psychiczny może się poprawić?

Witam . Mam 27 lat i codziennie od 4 lat pije od 4 do nawet 10 piw dziennie ,do tego pale grama marihuany też codziennie . Mam cały czas czerwone dlonie i twarz (czoło nos oraz policzki ) . Boli mnie gdy naciskam brzuch pod prawym żebrem i pod mostkiem na środku żeber. Dodam też że jestem samotny i praktycznie całe dnie jestem sam , nie rozmawiam z nikim praktycznie cały czas czuję nudę i smutek z którym ciężko sobie poradzić. Moje pytanie brzmi czy te objawy są spowodowane nałogami czy może być to spowodowane stresem wynikającej z samotności. Jeżeli nałogami to czy objawy miną gdy zaprzestane używać alkoholu i marihuany ? Oraz chciałbym zapytać jak poradzic sobie z myślą że do końca życia będę sam .? Czy jakbym przestał pić i palić to jest sAnsa na to że poprawi mi się stan psyhiczny i będę w stanie żyć samemu i bez stresu ?

Dzień dobry,

Objawy somatyczne (ból w rzucie wątroby oraz poszerzenie naczyń krwionośnych, które obrazuje się zaczerwienieniem niektórych rejonów ciała) są szczególnie niepokojące i świadczą o postępującym uszkodzeniu wątroby w przebiegu alkoholizmu. Uważam, że powinien Pan jak najszybciej rozpocząć terapię leczenia uzależnień. Nadużywanie substancji psychoaktywnych na pewno nie poprawia stanu Pańskiej psychiki. Obniżony nastrój może być objawem depresji. Proszę rozpocząć od konsultacji z psychiatrą i opowiedzieć o swoich dolegliwościach. Zdecydowanie pomocna będzie również psychoterapia, zarówno w kwestii zerwania z nałogami, jak i uspokojeniem negatywnych myśli.