Czy mój synuś ma autyzm?

Jestem matką 5-letniego synka, który używa około 30 prostych słów: mama, tata, dom, drzwi, dam, jem, oko, rak, hak, baba, jajko, chleb, kółko, bułka, auto, ja, ty, on, nie, tak. Powtarza sylabując swoje imię i trudniejsze wyrazy, np. ko-pa-ra, ja-de... Największy problem polega na tym, że wstydzi się mówić w przedszkolu, unika kontaktu wzrokowego z obcymi osobami, świetnie natomiast odnajduje się w grupie, bawi się z dziećmi, jest spokojnym i grzecznym dzieckiem... Jesteśmy w trakcie treningu słuchowego metodą tomatisa, chodzimy do logopedy...

Czy naprawdę może być to dziecko autystyczne?

KOBIETA ponad rok temu

Witam

Przepraszam, ale nie rozumiem, czy macie Państwo już diagnozę dziecka, czy stosowana terapia jest jedynie zalecona przez logopedę, jak metodę wyrównania deficytu mowy. Zaburzenia mowy oraz zaburzenia adaptacyjne mają różne przyczyny i nie zawsze wskazują jedynie na występowanie autyzmu. Proponuję Państwu konsultację neurologiczną celem wykluczenia innych schorzeń oraz konsultację psychologiczno-psychiatryczną, celem postawienia pełnej diagnozy występujących dysfunkcji rozwojowych.

Powodzenia i pozdrawiam

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Trudno powiedzieć czy to autyzm czy nie. Co mówią specjaliści, którzy prowadzą terapeutycznie dziecko? Myślę, że to oni mogą najlepiej ocenić gdyż przez innternet jest to niemożliwe.
Pozdrawiam AM