Czy moja waga jest prawidłowa przy tym wzroście?

Witam. Postanowiłam napisać ponieważ dzieje się ze mną dostatnio coś dziwnego i sama nie wiem co o tym myśleć. Około rok temu stwierdziłam że jestem za gruba i powinnam schudnąć kilka kg wtedy ważyłam około 53 kg w tej chwili moja waga wynosi 43 kg przy wzroście 171 cm.Cały czas wydaje mi się że jestem za gruba jem około 500 kcal dziennie a patrząc w lustro widzę siebie grubą pomimo iż każdy mówi mi że wyglądam za chudo nie wiem czy ze mną jest coś nie tak czy mam tylko takie wrażenie dążę do wagi 40 kg ciągle sprawdzam czy nadal mogę objąć dłonią swoje ramię jeśli zjem więcej niż 500 kcal mam okropne wyrzuty sumienia po czym na drugi dzień potrafię nic nie jeść, każdy posiłek muszę analizować czego wcześniej nie robiłam. Kilka miesięcy temu zrobiłam sobie nawet badania krwi które wyszły w normie.Wszyscy znajomi zarzucają mi że mam anoreksję nie wiem co i tym myśleć. Proszę o poradę. Pozdrawiam.

Pani masa ciała jest zdecydowanie za mała. BMI wskazuje na znaczną niedowagę! Z opisu wynika, że ma Pani trudne relacje z jedzeniem. Pierwsze kroki warto skierować do psychologa zajmującego się zaburzeniami odżywiania. Czasami rozmowa z kimś obcym kto spojrzy na nas z boku może wiele nam dać.