Czy moje dolegliwości to wina serca i wysokiego cholesterolu, czy nerwicy ?

Witam. Mam 26 lat i od około 2 lat dostaje dziwnych zawrotów głowy. Zaczęło się w listopadzie 2016 kiedy w pracy podczas stania na drabinie zrobiło mi się gorąco, serce zaczęło mi mocno buc i miałam wrażenie ze zaraz z tej drabiny wodne. Jednak poszłam odpocząć i objaw ten ustąpił ale do tej pory występuje mniej lub bardziej ale codziennie. Chodzi o dziwne zawroty głowy typu uczucie po kieliszku wódki, ściąganie na jedna stronę, problemy z równowagą. Zostałam przebadana neurologicznie, laryngologicznie, morfologia, ob, cukier, tarczyca, witamina d3, magnez - to wsyzysko w normie. Jednak żelazo na bardzo niskim poziomie -41 a norma od 40. Cholesterol każdy wysoki ponad normę ale lekko. Byłam u kardiologa serce zdrowe jednak zapis jego pracy coś jest nie tak i czekam na odczyt holtera. Poza tym często towarzyszy mi nieuzasadbiony atak lęku bez powodu, ucisk w skroniach, podwyższony puls i na ciśnieniomierzu przy niskim ciśnieniu puls nawet 130 albo ciśnienie rozkurczowe 80 i tez wysoki puls i wypieki na twarzy. Czy to może być wina serca i wysokiego cholesterolu a nie nerwicy ? Dodam ze jem bardzo jałowo a cholesterol bierze się włącznie ze skłonności. Pozdrawiam

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za kontakt :)

Zaprezentowane przez Panią symptomy, mogą rzeczywiście wskazywać na objawy nerwicowo-lękowe.

Aby zdiagnozować, zasygnalizowane przez Panią symptomy, celowa byłaby osobista/kontrolna konsultacja specjalistyczna w Poradni Zdrowia Psychicznego, celem diagnostyki symptomatycznej oraz (ewentualnego) leczenia.

Z mojej strony, opisane przez Panią objawy, dodatkowo mogą mieć źródło, w niskiej zawartości żelaza we krwi, co wymagałoby optymalnego postępowania leczniczego.

Serdeczności i tylko satysfakcjonującego samopoczucia Pani życzę!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605

Dzień dobry!

Warto skonsultować się z lekarzem psychiatrą oraz z psychologiem, aby dogłębnie rozważyć taką możliwość po dłuższej osobistej rozmowie i przeprowadzeniu badań diagnostycznych.

Pozdrawiam!

Dzień dobry, opisane objawy występują często przy tzw. nerwicy. Zachęcam do konsultacji z psychoterapeutą, który przeprowadzi szeroki wywiad, pomoże zrozumieć funkcje napadów lęku od strony psychologicznej i zaproponuje właściwą terapię. Napady lęku zwykle mają związek z nieuświadomionymi emocjami, dlatego wydaje się nam, że lęk pojawia się bez powodu. Psychoterapia pomoże Pani lepiej radzić sobie z emocjami, nauczy je dostrzegać, wyrażać, a gdy trzeba uspakajać. Pozdrawiam, Beata Szulik-Bomba